Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mazowsze inwestuje

2011-11-07

Mazowsze inwestuje

W latach 2008-2011 w województwie wybudowano lub zmodernizowano ok. 800 km tras.

Warszawa jest jedyną europejska stolicą, która nie posiada obwodnicy. Efekt jest taki, że ruch, zamiast omijać miasto, koncentruje się w nim. Okolice stolicy są bardzo obciążone ruchem drogowym, dlatego odcinek autostrady A2 między Łodzią a Warszawą powinien powstać w pierwszej kolejności. Tak się jednak nie stanie. Droga miała powstać przed Euro 2012, ale w czerwcu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odstąpiła od kontraktu z chińskim konsorcjum, które miało budować dwa odcinki tej drogi. Nie wiadomo, czy nowym wykonawcom uda się dotrzymać terminów.

W trakcie budowy jest też Most Północny, mający odciążyć Most Grota-Roweckiego, którym w godzinach szczytu przejeżdża nawet 7 tysięcy samochodów na godzinę. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 1 mld zł. Planowany termin zakończenia budowy to koniec tego roku, a kierowcy pojadą nim prawdopodobnie na początku przyszłego.

Mazowsze inwestuje także w przebudowę dróg gminnych i powiatowych. W trakcie trwania trzech edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011, w województwie mazowieckim wybudowano lub zmodernizowano ok. 800 km.

Źródło: KRN.pl | 2011-11-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy