Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Małopolska będzie miała Mieszkania Plus

Magdalena Hojniak | 2019-03-19

Małopolska będzie miała Mieszkania Plus
W Skawinie powstaną Mieszkania Plus

Zabudowa licząca 7 budynków ma pomieścić 140 mieszkań. Lokale powstaną w Skawinie w ramach programu „Mieszkanie Plus”.

W Małopolsce ma powstać kolejna inwestycja w ramach programu „Mieszkanie Plus”. Tym razem rządowe lokale zostaną wybudowane w Skawinie, a prace budowlane ruszą w II kwartale 2020 r. Na lokalizację osiedla wytypowano obejmującą 1,5 ha działkę przy ul. Torowej. W inwestycji ma się znaleźć 140 zróżnicowanych mieszkań – koncepcja uwzględnia zarówno kawalerki, jak i lokale z 4 pokojami.

Przeczytaj też: Czy Mieszkanie Plus się opłaca? Porównujemy ceny

Przedstawiciel PFR Nieruchomości odpowiadającej za realizację przedsięwzięcia Jarosław Kołodziejczyk zwrócił uwagę na czynniki, które zadecydowały o wyborze miejsca. Jako podstawowe wymienił korzystne połączenie z Krakowem, dostępność szkół i przedszkoli, a także infrastrukturę rekreacyjno-sportową. Jak uważa Kołodziejczyk, rynek pracy również jest tutaj atrakcyjny. Dyrektor w biurze realizacji inwestycji PFR Nieruchomości wyraził przekonanie, że oferując mieszkańcom Skawiny mieszkania na wynajem, spółka uzupełni braki na tutejszym rynku mieszkaniowym i odpowie na potrzeby lokalnej społeczności.

Z kolei burmistrz miasta Norbert Rzepisko zapowiedział, że zakończenie prac ma nastąpić w 2021 r. Proponowane mieszkania mają pomóc spełnić oczekiwania mieszkaniowe szczególnie młodych osób o średnich dochodach. 

Źródło: TVP Info | 2019-03-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);