Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Małe mieszkania popularniejsze niż kiedykolwiek

2010-02-27

Małe mieszkania popularniejsze niż kiedykolwiek

Zgodnie z przewidywaniami analityków, sektor mieszkaniowy ożywił się jesienią ubiegłego roku. Nabywcy wrócili do biur sprzedaży deweloperów i agencji nieruchomości. Coraz więcej osób odwiedza Targi Mieszkań nowyadres.pl

Tłok w alejkach pomiędzy stoiskami wystawców Mazowieckich Targów Mieszkań nowyadres.pl pokazuje, że spowolnienie na rynku nieruchomości mamy już za sobą. Warszawiaków do hali Expo XXI zwabiły nie tylko korzystne rabaty oraz promocje przygotowane specjalnie na targi. Wielu chciało się również przekonać, czy banki patrzą nieco łagodniejszym okiem na potencjalnych kredytobiorców

 
Zgodnie z przewidywaniami analityków, sektor mieszkaniowy ożywił się jesienią ubiegłego roku. Nabywcy wrócili do biur sprzedaży deweloperów i agencji nieruchomości. Coraz więcej osób odwiedza Targi Mieszkań nowyadres.pl – w ubiegły weekend halę przy Prądzyńskiego odwiedziło ponad 10 000 zwiedzających, czyli o 8 proc. więcej, niż jesienną edycję, która odbyła się we wrześniu.  
 
- Była to już 11. edycja Targów Mieszkań nowyadres.pl w Warszawie – nasza impreza na stałe wpisała się już do nieruchomościowego kalendarza stolicy i zawsze przyciąga tłumy odwiedzających. Jeśli ktoś jest zdecydowany na zakup mieszkania lub domu, na naszych targach może sporo zyskać. Podczas bezpośredniego spotkania z deweloperem łatwiej jest negocjować rabaty lub usługi dodatkowe, np. wykończenie lokalu „pod klucz”. Wiele osób, które odwiedziły nasze targi to uczestnicy trwających od ubiegłej soboty Wirtualnych Targów Mieszkań nowyadres.pl, które umówiły się na spotkanie z wystawcami na targach tradycyjnych, aby dopytać o wszystkie szczegóły – powiedział Andrzej Łuczyszyn, dyrektor zarządzający firmy Nowy Adres S.A., organizatora targów.
 
We ostatni weekend na mieszkańców stolicy czekało ponad 100 wystawców: deweloperów, pośredników w obrocie nieruchomościami, banków i doradców finansowych. Wciąż największym zainteresowaniem cieszą się mniejsze i tańsze lokale z segmentu popularnego- mieszkania2-3 pokojowe o powierzchni 40 - 55 m kw., w cenie do 350 - 400 tys. zł. Te najatrakcyjniej zlokalizowane, czyli na Mokotowie, Ochocie czy Żoliborzu znikają od razu. Niestety często możliwości finansowe kierują kupujących na obrzeża miast, gdzie jest znacznie taniej. Dzieje się tak dlatego, że choć banki złagodziły nieco kryteria udzielania kredytów hipotecznych, wciąż są one relatywnie wysoko oprocentowane i nabywcy muszą wybierać między mniejszymi i tańszym lokalami, a dużymi mieszkaniami i poważnymi obciążeniami finansowymi.
 
- Mieszkania z segmentu popularnego – choć zawsze były chętnie kupowane – obecnie znikają w błyskawicznym tempie. Jako że w ubiegłym roku deweloperzy wstrzymali większość inwestycji, liczba dostępnych na rynku nowych lokali popularnych szybko się zmniejsza. Jeśli ktoś poszukuje właśnie takiego mieszkania, nie powinien już liczyć na dalsze spadki cen, a szybko decydować się na zakup. Może się bowiem okazać, że niedługo takich mieszkań szukać trzeba będzie tylko na rynku wtórnym – podsumowuje Andrzej Łuczyszyn. 
 
Tradycyjnie na Targach Mieszkań przyznano specjalne nagrody dla wystawców. Pierwszą nagrodę eXcellent eXhibitor na najlepsze stoisko przyznano Budimex Nieruchomości Sp. z o.o.,, drugą – Pro Urba Polska Sp. z o.o. - 19 Dzielnica zaś trzecią – Fadesa Polnord Polska Sp. z o.o.. W konkursie eXcellent serVice na najlepszą obsługę zwyciężyła firma Ronson Development S.A., a kolejne miejsca zajęły Dom Development S.A. oraz Dolcan Sp. z o.o.
 
Targi Mieszkań to jedna z nielicznych imprez konsumenckich, podczas której odwiedzający mogą w łatwy i wygodny sposób dokonać wyboru i zakupu mieszkania, domu czy działki.
Wydarzeniu towarzyszy cykl bezpłatnych seminariów i konferencji poświęconych zagadnieniom związanym z zakupem nieruchomości. Podczas imprezy można skorzystać
z indywidualnych porad specjalistów rynku. Wystawcy dysponują najnowszymi ofertami domów i mieszkań oraz specjalnie przygotowanymi promocjami, trwającymi tylko podczas dni targowych. Imprezie zawsze towarzyszy obszerne wydawnictwo albumowe „Nieruchomości Mieszkaniowe – Warszawa i okolice”, które każdy zwiedzający otrzymuje bezpłatnie w biurze targowym. Odnalezienie interesujących nas nieruchomości ułatwia wielkoformatowa mapa Warszawy i okolic, na której zaznaczono inwestycje naszych wystawców oraz specjalna usługa „Prosto do celu”: po podaniu kryteriów interesujących nas lokali program komputerowy generuje mapę targów z zaznaczonymi stoiskami wystawców, którzy mają w swej ofercie takie mieszkania lub domy. Na terenie imprezy można skorzystać z placu zabaw dla dzieci i zostawić na nim pod profesjonalną opieką pociechy. Po trudach poszukiwań organizator zaprasza do kawiarenki z gorącą kawą i przekąskami.
 
Następna edycja Mazowieckich Targów Mieszkań nowyadres.pl odbędzie się jesienią – 25 i 26 września 2010 r. w hali Expo XXI przy ulicy Prądzyńskiego 12/14.

 

Źródło: Nowy Adres | 2010-02-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);