Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Liczy się wielkość działki i koszty utrzymania

2006-08-09

Liczy się wielkość działki i koszty utrzymania

Średni koszt utrzymania domu o powierzchni 180 – 200 m kw. jest porównywalny z opłatami za 70 – 80-metrowe mieszkanie. Poza tym za te same pieniądze, jakie trzeba wydać na mieszkanie w mieście, można kupić dom poza jego granicami.

Średni koszt utrzymania domu o powierzchni 180 – 200 m kw. jest porównywalny z opłatami za 70 – 80-metrowe mieszkanie. Poza tym za te same pieniądze, jakie trzeba wydać na mieszkanie w mieście, można kupić dom poza jego granicami – podaje „Rzeczpospolita”.

– Obecnie sprzedajemy zarówno domy w Warszawie, jak i w okolicach. Najlepiej idą te tańsze. Chętnie nabywane są również budynki w stanie surowym zamkniętym, do wykończenia – mówi rozmówca „Rzeczpospolitej” Mariusz Chołuj z agencji Bracia Strzelczyk. – Sporym zainteresowaniem cieszą się także budynki nowe, gotowe do zamieszkania, bez potrzeby przeprowadzania remontów.

Z analiz Mariusza Chołuja wynika, że podejmując decyzję o kupnie domu, nabywcy zwracają uwagę przede wszystkim na wielkość działki. Największą popularnością cieszą się te, których powierzchnia przekracza 800 m kw. Istotne znaczenie mają także kształt bryły budynku oraz rodzaj i jakość materiałów użytych do jego budowy. Jeśli dom jest prawidłowo wybudowany i odpowiednio ocieplony, daje to nabywcy szansę na spore oszczędności w przyszłości. Generalnie największą popularnością cieszą się domy położone w odległości 15 – 30 km od stolicy.

Źródło: „Rzeczpospolita” 7.08.2006 | 2006-08-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);