Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

LHI znów inwestuje przy Chmielnej

2011-09-20

LHI znów inwestuje przy Chmielnej

Wydano prawomocne pozwolenie na budowę. Przy arterii w centrum Warszawy powstanie biurowiec.

Kolejna inwestycja biurowa spółki LHI, Chmielna 25, swoją nazwę zaczerpnie od ulicy, przy której będzie zlokalizowana. Wydano pozwolenie na budowę, a prace rozpoczną się jesienią po wyłonieniu generalnego wykonawcy. Inwestor rozpoczął starania o uzyskanie certyfikatu ekologicznego LEED w klasie Gold.

Autorem projektu jest biuro architektoniczne BULANDA, MUCHA – Architekci. Budynek Chmielnej 25 wpasowany zostanie w istniejącą linię zabudowy. Jego wysokość będzie zwiększać się w głąb działki, co nie będzie zauważalne z perspektywy przechodnia. Siedmiokondygnacyjny biurowiec podzielony zostanie na część handlowo-usługową (poziom -1 oraz parter) i przestrzeń biurową (na piętrach od pierwszego do szóstego). Inwestycja, która ma być oddana w II kwartale 2013 r. kosztować będzie 80 mln zł. Budowa będzie wykonywana technologią górniczą, w technice ścian szczelinowych.

Chmielna 25 to drugi obiekt LHI w tej lokalizacji. Podobnie jak Nowy Dom Jabłkowskich, najnowsza inwestycja spółki jest częścią strategii realizacji unikatowych architektonicznie projektów w trosce o społeczny aspekt rewitalizacji. Celem inwestora jest wprowadzenie nowych funkcji do historycznej, dobrze rozpoznawalnej zabudowy Warszawy.

Czytaj więcej newsów

Źródło: e-biurowce.pl | 2011-09-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy