Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kursy rosną szybciej niż domy

2006-07-31

Kursy rosną szybciej niż domy

Firmy budowlane i deweloperskie przyciągają coraz większą uwagę inwestorów giełdowych. Ich notowania rosną o połowę szybciej niż indeks warszawskiego parkietu WIG.

Firmy budowlane i deweloperskie przyciągają coraz większą uwagę inwestorów giełdowych. Ich notowania rosną o połowę szybciej niż indeks warszawskiego parkietu WIG –podaje "Rzeczpospolita".

Od drugiej połowy czerwca walory takich firm drożeją dzień po dniu.

Jeszcze w połowie czerwca kursy akcji 11 spółek uwzględnionych w indeksie WIG-Budownictwo sięgały dna. W drugiej połowie czerwca sytuacja radykalnie się odmieniła – pisze dziennik. Wraz z nadejściem giełdowej hossy zaczęły rosnąć kursy akcji spółek budowlanych. I to szybciej niż cała warszawska giełda. Od 14 czerwca, kiedy indeks WIG-Budownictwo osiągnął najniższy poziom, jego wartość wzrosła o 36 proc. Tymczasem WIG wzrósł jedynie o 27 proc. – Spółki branży budowlanej cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów, a kursy wielu z nich odzwierciedlają bardzo optymistyczne prognozy – zauważa rozmówca „Rzeczpospolitej” Piotr Her, analityk DM Millennium.

Ogólna koniunktura w budownictwie jest optymistycznie oceniana przez przedsiębiorców. Na poprawę wpływają m.in. lepsze niż jeszcze w czerwcu oceny bieżącego portfela zamówień. Wzrost kursów akcji spółek był wynikiem nie tylko ogólnego giełdowego optymizmu, ale też licznych podpisanych kontraktów opiewających nieraz na setki milionów złotych. – Biorąc pod uwagę fakt bardzo dużej ilości pozytywnych informacji napływających ze spółek, szczególnie informacji o ilości i wartości nowo podpisywanych kontraktów, należy założyć, że przełoży się to w niedalekiej już przyszłości na znaczne zwiększenie przychodów tych firm – szacuje analityk z Xeliona.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Źródło: Sergiej Greczuszkin, „Rzeczpospolita”, 31.07.2006 | 2006-07-31

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);