Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kredyty warte więcej niż mieszkania

2012-02-09

Kredyty warte więcej niż mieszkania

Z raportu KNF wynika, że w trzech kwartałach ub.r. zwiększyła się liczba kredytów mieszkaniowych, w których wysokość zabezpieczenia była niższa od wartości udzielonego kredytu.

Z najnowszego raportu Komisji Nadzoru Finansowego wynika, że w trzech kwartałach minionego roku zwiększyła się liczba kredytów mieszkaniowych, w których wysokość zabezpieczenia była niższa od wartości udzielonego kredytu. Znacząco (z 149,4 tys. na koniec 2010 r. do ok. 300 tys. we wrześniu 2011 r.) wzrosła liczba tych, w których stosunek kwoty kredytu do jego zabezpieczenia przekroczył 100 proc. Dodatkowo powiększyła się wartość tych kredytów – z 5,9 mld zł do ok. 100 mld zł. Przyczyną takiego stanu były przede wszystkim spadki cen nieruchomości oraz znaczący spadek złotego w ubiegłym roku. Żeby zapobiec dużym stratom ze strony klientów, KNF zaproponowała, aby banki ustanowiły dodatkowe zabezpieczenia lub też zabezpieczyły wzrost ryzyka przez dodatkowy kapitał.

Wśród niepokojących tendencji nadzór wymienił ryzyko nadmiernej koncentracji produktowej, wynikające z wysokiego udziału kredytów mieszkaniowych w bilansach banków zajmujących kluczową pozycję na rynku.

Źródło: KRN.pl | 2012-02-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);