Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

KRAKOIN – mieszkania na Zakrzówku

2009-12-22

KRAKOIN – mieszkania na Zakrzówku

KRAKOIN jest prawdopodobnie jedyną firmą w Polsce, która nie ograniczając się wyłącznie do realizacji inwestycji krajowych, planuje wkrótce rozpocząć budowę kompleksu turystyczno-hotelowego we włoskich Alpach.

Krakowskie Konsorcjum Inwestycyjne KRAKOIN to firma z ponad dziesięcioletnią tradycją. Spółki należące do Grupy KRAKOIN działają nie tylko na rynku deweloperskim, ale i budowlanym. W ciągu dekady swojej działalności, inwestor ten w Krakowie wybudował 1500 mieszkań na trzech osiedlach mieszkaniowych, na czele z największym – zespołem mieszkaniowym na Krowodrzy na skrzyżowaniu ulic Fieldorfa-Nila i Kluczborskiej.

Warto podkreślić, że KRAKOIN jest prawdopodobnie jedyną firmą w Polsce, która nie ograniczając się wyłącznie do realizacji inwestycji krajowych, planuje wkrótce rozpocząć budowę kompleksu turystyczno-hotelowego we włoskich Alpach. Na posiadanych działkach w Roccaforte Mondovi (5 km od ośrodka narciarskiego Mondole Ski, 60 km od Riwiery Włoskiej) Grupa zamierza wybudować hotel z basenem i SPA oraz apartamentowiec z mieszkaniami na sprzedaż.
 
Obecnie główną inwestycją mieszkaniową realizowaną przez KRAKOIN w Krakowie jest zespół budynków przy ul. Pychowickiej, nieopodal Zakrzówka. Cały kompleks – budowany od 3 lat – składa się z dziewięciu budynków. Pierwszy budynek został oddał oddany w 2008 r., dwa następne – w 2009 r. Obecnie trwa budowa dwóch kolejnych, oznaczonych inwestycyjnie P5 i P6.
 
Osiedle mieszkaniowe przy ul. Pychowickiej to dobrze zlokalizowany kompleks mieszkaniowy – kilkaset metrów, za centrum handlowym TESCO, w odległości 10 min. spacerem od linii tramwajowej przy ul. Kapelanka. Lecz w przypadku tego miejsca nie sąsiedztwo węzłów komunikacyjnych czy sklepów jest najważniejsze. Ulica, a raczej uliczka – Pychowicka, graniczy bezpośrednio z terenem Zakrzówka i Skałkami Twardowskiego, czyli jednym z najpiękniejszych w Krakowie miejsc na niedzielne spacery. Ponadto mieszkańcy wyższych kondygnacji będą mogli się cieszyć również widokiem na Wawel, a taka możliwość w Krakowie jest w pewnym sensie wyznacznikiem dobrej lokalizacji.
 
Obecnie realizowana cześć osiedla składa się z budynków dwupiętrowych o spokojnej architekturze, bez ekstrawaganckich rozwiązań. Niewątpliwie ciekawą koncepcją jest zlokalizowanie komórek lokatorskich na najwyższym, a nie najniższym poziomie budynku. Choć można się zastanawiać, czy dla niektórych mieszkańców nie będzie kłopotliwa konieczność przeniesienia wyżej wózków dziecięcych czy rowerów, jedno jest pewne – takie rozwiązanie jest dużo bezpieczniejsze, ponieważ włamania do piwnic w Krakowie ciągle nie należą do rzadkości i dotyczy to także nowego budownictwa. Ponadto można podejrzewać, że dzięki ich umiejscowieniu oraz starannemu wykończeniu łatwiej uda się utrzymać tę przestrzeń gospodarczą w czystości.
 
Mieszkania w inwestycji na Zakrzówku to w większości lokale dwu- lub jednopokojowe o metrażach odpowiednio: 44-56 oraz 34-39 m kw. Dostępne są tam również lokale trzypokojowe – 70- lub 76- metrowe, jednakże jest ich niewiele.
 
Mieszkania oferowane są w standardzie deweloperskim, który jednak obejmuje rozszerzony zakres wykonanych prac, czego przykładem mogą być balkony. Każdy nabywca mieszkania otrzymuje wykończony balkon, co nie tylko pozwala zadbać o zewnętrzny wygląd budynku, ale gwarantuje, że ten element budynku jest odpowiednio zabezpieczony przed działaniem wody.
 
Jak przystało na nowoczesne osiedle mieszkaniowe, pod budynkami przy ul. Pychowickiej znajduje się parking wielostanowiskowy, z wygodnym dostępem z poziomu klatek schodowych.

 

 

Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 25/2009 | 2009-12-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);