Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Jak Poznań czyści kamienice

2006-10-04

Jak Poznań czyści kamienice

Miasto może niedługo wystawić na sprzedaż ponad dwieście mieszkań w restaurowanych kamienicach w centrum Poznania. Pierwsze idą pod młotek jeszcze w tym miesiącu.

Miasto może niedługo wystawić na sprzedaż ponad dwieście mieszkań w restaurowanych kamienicach w centrum Poznania. Pierwsze idą pod młotek jeszcze w tym miesiącu – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Kupić może je każdy – czytamy. Nie można jednak liczyć na zniżki, bo miasto chce na tej sprzedaży dobrze zarobić. Pierwszą licytację zaplanowano na 20 października. Pod młotek pójdą lokale przy ulicach Nowowiejskiego, Gąsiorowskich i Łąkowej. – To opłacalne. Ostatnio sprzedaliśmy cztery duże mieszkania i to przed remontem, a więc z punktu widzenia naszych lokatorów – bezwartościowe. A dostaliśmy za nie 900 tys. zł. Na wyremontowane będzie jeszcze więcej chętnych - zapowiada rozmówca „GW” Waldemar Flugel, dyrektor Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Uzyskane tą drogą środki zostaną przeznaczone na renowację kamienic. W ramach programu renowacji poznańskich kamienic, współfinansowanego z funduszy unijnych, kapitalny remont przejdzie ponad 800 mieszkań. Odrestaurowane od fundamentów aż po dach zostaną głównie budynki w centrum miasta. Będą miały centralne ogrzewanie, w niektórych zostaną nawet zamontowane windy. Renowacja powinna zakończyć się w 2009 r. Będzie kosztować miasto 25 mln euro. Z tego 12 mln euro Poznań pożyczy na dogodnych warunkach z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Część dołoży ze sprzedaży mieszkań w restaurowanych kamienicach. Na licytację może wystawić 30 proc. z nich - na tyle zgodził się EBI. To daje ponad dwieście mieszkań, przede wszystkim dużych, atrakcyjnie położonych, bo w okolicach Starego Rynku.

Więcej w "Gazecie Wyborczej".

Źródło: Marta Tylenda, „Gazeta Wyborcza” 02.10.2006 | 2006-10-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);