Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

GUS: Mieszkania w kwietniu

2007-05-18

GUS: Mieszkania w kwietniu

O 10 proc., w porównaniu z rokiem ubiegłym, wzrosła liczba mieszkań oddanych do użytkowania w kwietniu – wynika z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny.

O 10 proc., w porównaniu z rokiem ubiegłym, wzrosła liczba mieszkań oddanych do użytkowania w kwietniu – wynika z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny. Przekazano ich łącznie 8089, z czego największą część stanowiły lokale zrealizowane w ramach budownictwa indywidualnego – 57,8 proc. (o 12,5 proc. więcej niż rok wcześniej). Co trzecie oddane mieszkanie zostało wybudowane z przeznaczeniem na sprzedaż lub pod wynajem (wzrost o 8,5 proc.).

Największy wzrost odnotowano w sektorze budownictwa spółdzielczego – tutaj liczba oddanych mieszkań wzrosła aż o 60 proc., lecz w liczbach bezwzględnych nie jest to wynik tak spektakularny, gdyż stanowiły one zaledwie 6 proc. wszystkich oddanych w kwietniu lokali (487 mieszkań).

W sumie, w ciągu pierwszych czterech pierwszych miesięcy bieżącego roku oddano do użytkowania 34,8 tys. mieszkań, czyli o 2,2 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2006 roku. Spadek odnotowano w większości poszczególnych sektorów budownictwa mieszkaniowego – w budownictwie deweloperskim o 10,7 proc., spółdzielczym – o 21 proc., a w budownictwie zaliczanym do wspólnej kategorii „pozostałych” (w skład której wchodzą mieszkania zakładowe, komunalne i społeczne czynszowe) – aż o 46,7 proc. Lepszy wynik uzyskało tylko budownictwo indywidualne – liczba mieszkań oddanych w okresie od stycznia do końca kwietnia br. wzrosła w porównaniu z rokiem ubiegłym o 14,2 proc.

Źródło: GUS | 2007-05-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);