Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Gotowe mieszkania cieszą się coraz większą popularnością

Emilia Rudzka | 2022-11-10

Gotowe mieszkania cieszą się coraz większą popularnością
Gotowe mieszkania cieszą się coraz większą popularnością

Wykończenie 1 mkw. nowego mieszkania to średni koszt od 800 złotych do nawet 3500 złotych. Gotowe pakiety dla wielu osób stają się więc gwarancją utrzymania cen. Z takiego rozwiązania korzysta coraz więcej Polaków.

Polacy chcą zmieścić się w czasie i budżecie

Cały proces zaczyna się od wyboru projektu. Następnie przychodzi czas na zamówienie materiałów wykończeniowych. W międzyczasie konieczne jest znalezienie dobrej ekipy budowlanej. Coraz więcej Polaków chce nie tylko wyrobić się w czasie, ale przede wszystkim w zakładanym budżecie. Pakiety wykończeniowe mają być odpowiedzią na pytanie, jak uniknąć podwyżek cen materiałów już po zleceniu prac.
 
Osoby decydujące się na pakiety wykończeniowe z reguły otrzymują projekt z wizualizacjami oraz materiały. W całym procesie doradza architekt wnętrz. Właściciel nieruchomości zyskuje gwarancję ceny nawet w sytuacji, gdy lokale będą odbierane w przyszłym roku. Wykończenie 1 mkw. nowego mieszkania kosztuje średnio ok. 800-3500 złotych. Jeżeli ktoś zdecyduje się na podwyższony standard, musi liczyć się z jeszcze wyższą kwotą.
 
Powyższe stawki mogą jednak jeszcze pójść w górę z uwagi na rosnącą inflację oraz kryzys energetyczny. Te dwa czynniki mają duży wpływ na coraz wyższe ceny towarów i usług. Z tego też względu obserwuje się wzrost popularności pakietów wykończeniowych. Taką ofertę można spotkać u części deweloperów. W ten sposób zapewniają swoim klientom kompleksową obsługę.
 

Coraz chętniej wybieramy gotowe pakiety

Ceny pakietów są różne w zależności od standardu wykończenia. Zakres usług i wykorzystane materiały u poszczególnych firm są takie same lub bardzo podobne. Podczas wyboru pakietu klient otrzymuje także informację, kiedy może spodziewać się wykończonego mieszkania.
 
Wiele wskazuje na to, że standard deweloperski w Polsce już niedługo będzie obejmował gotową łazienkę, kuchnię, ułożone podłogi oraz drzwi wewnętrzne. Takie rozwiązanie jest dość powszechne w pozostałych krajach europejskich.
 
Ze względu na dynamiczne zmiany na rynku finansowym i hipotecznym występują pewne ograniczenia w dostępie do kredytów hipotecznych. Klienci, którzy kupują pierwsze mieszkanie, chcą, aby transakcja kredytowa obejmowała również wykonanie wykończenia.
 
Pakiety wykończeniowe to domena głównie dużych specjalistycznych firm, które często współpracują z deweloperami. Obecnie ok. 20 proc. sprzedawanych lokali to te z pakietami wykończeniowymi. W połowie minionej dekady było to nie więcej niż kilka procent. Stawki za pakiety wykończeniowe wzrosły o ok. 65-70 proc. w porównaniu do początku 2021 roku.
 
 
W czasach galopującej inflacji i niepewności wywołanej przez sytuację na świecie gwarancja ceny pakietów mieszkań, które mają być oddane za rok lub później jest mocnym argumentem w rękach niektórych deweloperów. 

Źródło: KRN.pl | 2022-11-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);