Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Gotowe domy jednorodzinne

2007-07-02

Gotowe domy jednorodzinne

Polacy coraz chętniej korzystają z usług firm, które oferują nowo wybudowane domy jednorodzinne, głównie ze względu na trudności z indywidualnym pozyskaniem wykwalifikowanej ekipy budowlanej.

Od kilku miesięcy obserwujemy wzrost zainteresowania budową i kupnem domów jednorodzinnych. Koszt kupna mieszkania w mieście zwiększył się na tyle, że bardziej opłaca się zainwestować w budowę domu i zyskać za tą samą cenę dwa razy większy metraż.

W przypadku budowy domu możemy skorzystać z gotowych projektów firm budowlanych i deweloperskich lub samemu wybudować go metodą gospodarczą. Polacy coraz chętniej korzystają z usług firm, które oferują nowo wybudowane domy jednorodzinne, głównie ze względu na trudności z indywidualnym pozyskaniem wykwalifikowanej ekipy budowlanej. W przypadku, gdy planujemy sfinansować zakup domu kredytem, duże znaczenie dla banku ma terminowe oddanie nieruchomości i szybkie ustalenie zabezpieczenia w postaci hipoteki. Dlatego nabycie ukończonego domu zmniejsza ryzyko, że bank odstąpi od kredytu i zażąda jego szybkiej spłaty.

Program Excellent firmy ES POLSKA – spółki należącej do czeskiej grupy holdingowej EkonomickeStavby – powstał z myślą o klientach, którzy chcą kupić gotowy dom, ale w wybranym przez siebie miejscu. W ramach programu firma kupuje działkę budowlaną wskazaną przez klienta, a następnie buduje nieruchomość. Dopiero po zakończeniu inwestycji klient nabywa dom wraz z działką. Jeżeli kupno domu związane jest z uzyskaniem odpowiedniego finansowania inwestycji i zaciągnięciem kredytu hipotecznego, ES POLSKA pośredniczy w załatwieniu wszelkich formalności.

„Przez cały okres trwania budowy osoby korzystające z programu Excellent mają te same prawa, co pozostali klienci. Mogą codziennie odwiedzać budowę i uczestniczyć w regularnych kontrolach inwestycji. Dzięki temu widzą, jak postępują prace budowlane, i znają swój przyszły dom od podszewki” – mówi Michal Jalovecký prezes firmy ES POLSKA.

Firma ES POLSKA do programu Excellent wybiera tylko działki uzbrojone, mające decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu lub wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarownia przestrzennego. Umożliwia to szybkie uzyskanie pozwolenia na budowę. W przypadku, kiedy uzyskanie pozwolenia na budowę na wybranej przez klienta działce nie jest możliwe, ES POLSKA oferuje inne rozwiązanie, np. kupno działki budowlanej przy pomocy programu Kredyt pod działkę.

Klienci ES POLSKA mogą w dowolny sposób łączyć program Excellent z innymi programami, np. Młoda rodzina, co ułatwi skonstruowanie dogodnego planu finansowania inwestycji.

ES POLSKA / Fleishman-Hillard

Źródło: ES POLSKA/Fleishman-Hillard | 2007-07-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);