Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Gliwice: Apartamenty w jednostce wojskowej

2008-03-26

Gliwice: Apartamenty w jednostce wojskowej

Dawna jednostka wojskowa w centrum Gliwic od kilkunastu miesięcy jest przekształcana w luksusowy zespół mieszkaniowy. W zabytkowym spichlerzu powstaną lofty.

Dawna jednostka wojskowa w centrum Gliwic od kilkunastu miesięcy jest przekształcana w luksusowy zespół mieszkaniowy. W zabytkowym spichlerzu powstaną lofty – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Jeszcze w tym roku do użytku zostanie oddana część zmodernizowanych magazynów wojskowych. Ceglane budynki przemieniono w domki szeregowe. Wkrótce rozpoczną się prace w stuletnim spichlerzu – czytamy dalej. Powstaną w nim lofty, czyli postindustrialne mieszkania. Zachowany zostanie surowy wygląd spichlerza, jedynym nowym elementem będą dostawione do ceglanej bryły przeszklone piony klatek schodowych. Mimo że projekt jest wciąż tylko na papierze, lofty są prawie wyprzedane (21 lokali kupili inwestorzy z Londynu i Hongkongu, teraz rozpoczyna się sprzedaż pozostałych 10 loftów na rynku krajowym) – podaje Gazeta. Za metr powierzchni trzeba zapłacić od 7 do 10 tys. zł.

Naprzeciw spichlerza powstanie budynek podobny do loftów, w surowej przemysłowej stylistyce, z betonowymi ścianami, szklano-stalową zewnętrzną klatką schodową i drewnianymi trapami mostków oraz galerią. Jak informuje Gazeta, modułowy szkielet apartamentowca umożliwi swobodne zaaranżowanie jego powierzchni. Mieszkania z galerią połączą zawieszone mostki. Takie rozwiązanie pozwoli też lepiej doświetlić apartamenty od północnej strony. Budowa ruszy w drugiej połowie tego roku. Apartamenty będą gotowe pod koniec 2009 r. W budynku powstanie od 22 do 36 mieszkań o powierzchni użytkowej od 53 do 165 m kw.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Katowice 24.03.2008 | 2008-03-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);