Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Firmy inwestują w nieruchomości

2006-11-16

Firmy inwestują w nieruchomości

Niesłabnąca koniunktura w budownictwie sprawia, że coraz więcej firm spoza branży deweloperskiej inwestuje w nieruchomości. Ruch ogłosił niedawno, że w ciągu najbliższych trzech lat zamierza przeznaczyć na inwestycje ponad 570 mln zł. Inną firmą, która zamierza zająć się działalnością deweloperską jest Impel.

Niesłabnąca koniunktura w budownictwie sprawia, że coraz więcej firm spoza branży deweloperskiej inwestuje w nieruchomości. Ruch, jeden z dwóch największych dystrybutorów prasy w Polsce, ogłosił niedawno, że w ciągu najbliższych trzech lat zamierza przeznaczyć na inwestycje ponad 570 mln zł, z czego połowę w rozwój sieci sprzedaży. W tym celu planowane jest przejęcie niewielkich sieci kiosków oraz sklepów. Oprócz tego część nieruchomości należących do Ruchu może być wykorzystana do działalności deweloperskiej – firma posiada ponad 400 lokali, które można przerobić na biura i wynajmować.

Inną firmą, która zamierza zająć się działalnością deweloperską, jest Impel, jedna z największych firm ochroniarsko-usługowych w Polsce. We współpracy z zagranicznym partnerem Impol zamierza wybudować mieszkania na własnej działce w centrum Wrocławia. Pierwszy etap inwestycji ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Według szacunków firmy na 6,7 ha gruntów (bo tyle posiada Impel we Wrocławiu) można wybudować mieszkania o łącznej powierzchni 150-170 tys. m2.

Źródło: | 2006-11-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy