Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ekskluzywne apartamenty u stóp Wawelu

2005-12-09

Ekskluzywne apartamenty u stóp Wawelu

W centrum Krakowa, przy ul. Zwierzynieckiej powstaje zespół luksusowych apartamentów Angel Plaza. Generalnym wykonawcą jest firma Erbud. Prace budowlane już się rozpoczęły, przewidywany termin oddania budynku do użytkowania to pierwszy kwartał 2007 roku.

W centrum Krakowa, przy ul. Zwierzynieckiej powstaje zespół luksusowych apartamentów Angel Plaza. Generalnym wykonawcą jest firma Erbud. Prace budowlane już się rozpoczęły, przewidywany termin oddania budynku do użytkowania to pierwszy kwartał 2007 roku.

Głównym inwestorem jest Angel Invest – należąca do spółek Angel Poland, której partnerem jest Lehman Brothers Real Estate Partners, jedna z największych firm inwestycyjnych na świecie. Angel Inwest specjalizuje się w realizacji luksusowych kompleksów zlokalizowanych w centrach miast. Oprócz Krakowa grupa zamierza inwestować w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Zakopanem. W Krakowie planowana jest realizacja trzech dużych projektów: pierwszy z nich to Angel Plaza przy ul. Zwierzynieckiej; drugi – zespół luksusowych apartamentów przy ul. Koletek i Dietla, gdzie powstanie ok. 220 mieszkań; trzeci to dwa kompleksy przy ul. Pawiej i Warszawskiej. Tam mieszkania będą tańsze i o niższym standardzie.

zdjęcie do ofertyzdjęcie do oferty

Angel Plaza to najwyższej klasy apartamentowiec zaprojektowany przez wiodącą w Polsce pracownię architektoniczną DDJM przy współpracy z paryską firmą A. Gottessman Architecture Ltd. Projektowana elewacja budynku, wykończona kamieniem naturalnym, drewnem i szkłem, nawiązuje swą estetyką do wiedeńskiej secesji oraz do niezwykle popularnego w Polsce międzywojennej stylu Art Deco, którego przykłady spotkać można także w wielu krakowskich kamienicach. Fasada została podzielona na trzy różniące się formą i wysokością niezależne bryły, ponieważ architektom zależało na harmonijnym wpisaniu się w ciąg kamienic przy ul. Zwierzynieckiej, a także na uniknięciu wrażenia monotonii, jakie mógłby wywoływać jednorodny obiekt o tak dużej skali. Część środkowa, dzięki wzbogaconym płaskorzeźbami kolumnom, balkonom i dużym przeszklonym powierzchniom wyróżnia się lekkością i elegancją. Kraków jest miastem eklektycznym, dlatego naszą intencją przy pracy nad tym projektem było stworzenie stylistyki, czy znalezienie języka architektonicznego, który byłby takim współczesnym eklektyzmem – powiedział architekt Marek Dunikowski.

W budynku przewidziano dwa hole wejściowe (każdy po 200 m kw.) z całodobowymi recepcjami i dwie niezależne klatki schodowe z czterema cichobieżnymi windami. Każda klatka zapewnia dostęp do mieszkań na wszystkich piętrach i obsługuje od dwóch do czterech apartamentów na kondygnacji. Cały obiekt będzie chroniony. Niezbędne pomieszczenia techniczne, takie jak kotłownia, przyłącze wody, energetyczne i teletechniczne oraz pomieszczenia gospodarcze i komórki lokatorskie przewidziano na poziomie garażu.

W skład kompleksu wejdzie 177 luksusowych apartamentów. Wśród mieszkań przeważają dwupokojowe, ok. 55-metrowe – czyli takie, jakie najczęściej są brane pod uwagę jako lokata kapitału. Na najwyższych kondygnacjach, skąd widoki są najpiękniejsze, znajdą się wyjątkowo atrakcyjne apartamenty z efektownymi zielonymi tarasami. Największy apartament typu „penthause” ma mieć 280 m kw. i będzie kosztować 1 200 000 euro netto. Są też przewidziane trzy mniejsze o powierzchni około 140 m kw. Wszystkie mieszkania będą klimatyzowane.

Oprócz możliwości odbioru mieszkań w stanie surowym inwestor proponuje trzy standardy i trzy style wykończenia. W podziemiach budynku przewidziano 177 miejsc postojowych. Dostęp do garażu jest kontrolowany przez bramy automatyczne uruchamiane pilotem lub czytnikiem kart. W kompleksie znajdzie się również klub fitness, siłownia, sauna i jacuzzi oraz sala konferencyjna na kilkadziesiąt osób przeznaczona wyłącznie dla mieszkańców Angel Plaza.

Na wewnętrznym dziedzińcu budynku zaprojektowano ogród z fontanną. Ogród ma pełnić funkcję ozdobną i wypoczynkową. Zgodnie z projektem większość z posadzonych w nim roślin będzie pochodziła z naszego obszaru geograficznego.

W Krakowie brakuje luksusowych, bezpiecznych mieszkań o prestiżowej lokalizacji. O tym, jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu apartamenty, świadczy fakt, że już około 55 proc. mieszkań jest zarezerwowanych. Obecnie metr kw. kosztuje średnio około 2400-2500 euro netto, ale w trakcie budowy ceny na pewno wzrosną jeszcze o 10-15 proc.

(mak)

Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 24/2005 | 2005-12-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);