Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Droższe lofty i duże mieszkania

2007-07-13

Droższe lofty i duże mieszkania

Od stycznia 2008 roku nabywcy loftów i lokali przerabianych na cele mieszkalne mogą zapłacić aż 22 proc., a nie, jak obecnie, 7 proc. VAT

Od stycznia 2008 roku nabywcy loftów i lokali przerabianych na cele mieszkalne mogą zapłacić aż 22 proc., a nie, jak obecnie, 7 proc. VAT – donosi „Rzeczpospolita”.

Przygotowywane przez Ministerstwo Finansów przepisy przewidują wprawdzie utrzymanie po 1 stycznia 2008 roku preferencyjnej stawki tego podatku na budownictwo społeczne, jednak uzależniają jej stosowanie od powierzchni domu (do 220 m kw.) lub mieszkania (do 120 m kw.) oraz od posiadania pozwolenia na budowę, które ma potwierdzić charakter mieszkalny nieruchomości oraz możliwość całorocznej eksploatacji.

Jak podaje „Rzeczpospolita”, w tej sytuacji z preferencji nie skorzystają osoby, które po wybudowaniu budynku zmienią jego charakter na mieszkalny, ani te, które będą chciały przekształcić swój domek letniskowy w dom całoroczny.

Jednocześnie w Ministerstwie Budownictwa powstał projekt nowelizacji prawa budowlanego, który znosi wymóg uzyskiwania pozwolenia na budowę domów jednorodzinnych – czytamy. Jeśli zostanie przyjęty, to od 1 stycznia 2009 r. będzie można budować własne domy jedynie na podstawie zgłoszenia i projektu budowlanego. Wówczas jednak nie zostanie spełniony warunek uprawniający do skorzystania z preferencji w podatku od towarów i usług, jakim jest posiadanie pozwolenia na budowę, i w rezultacie z 7-procentowej stawki będzie można korzystać jedynie do końca 2008 roku.

Źródło: „Rzeczpospolita” 13.07.2007 | 2007-07-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);