Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Czy przy Placu Centralnym powstaną mieszkania?

Magdalena Hojniak | 2017-11-23

Czy przy Placu Centralnym powstaną mieszkania?

Otwarcie przestrzeni dla mieszkańców i nawiązania do przedwojennej tkanki miejskiej to propozycje architektów na Plac Centralny w Warszawie.

Warszawscy architekci z pracowni PIG Architekci opracowali koncepcję na Plac Centralny w Warszawie. Ich zdaniem centrum miasta, jako jego serce powinno zostać otwarte dla mieszkańców i stanowić wizytówkę stolicy. Na terenie objętym planem miałyby się pojawić nowe obiekty, w tym mieszkania i miejsca kulturalne. Zdaniem architektów realizowanie kolejnych potężnych inwestycji mających aktywizować ludzi i zapewniać dostęp do różnego rodzaju atrakcji i pozostawianie w ich otoczeniu pustych placów nie poprawia sytuacji. Dlatego też zaproponowali kameralną przestrzeń publiczną, która będzie bardziej przyjazna i dopasowana do człowieka. Inspiracją autorów była przedwojenna struktura urbanistyczna miasta, stąd propozycja ponownego wprowadzenia do tej przestrzeni zabudowy mieszkaniowej, która miałaby się pojawić w miejscu dawnych kwartałów kamienic. Z uwagi na charakter obszaru i jego historyczno-kulturową wartość do odbudowy miałyby posłużyć repliki zabudowy sprzed II wojny. Aby znajdujące się tam budynki miały jednakowe wysokości, architekci przewidzieli nadbudowy niektórych nieruchomości i plomby architektoniczne. 

Jak podkreślają autorzy koncepcji, działania budowlane, jakie mogą być teraz podejmowane na Placu Centralnym, są dostosowane do inwestycji deweloperskich, co często odbiega od spójnego z estetyką i funkcjonalnością rozwoju. Projekt PIG Architekci zakłada zagospodarowanie chaotycznej i niezdefiniowanej dotąd zdaniem autorów przestrzeni wzdłuż Alei Jerozolimskich nową zabudową. Jej funkcja miałaby być powiązana z działalnością usługową, kulturową czy administracyjną. Oprócz tego potrzeby pieszych oraz rowerzystów stały się celem przewodnim towarzyszącym projektowaniu układu drogowego. Ograniczenie na tym obszarze ruchu samochodowego ma skutkować eliminacją hałasu i zanieczyszczeń, natomiast nowe tereny zielone mają zachęcać do spacerów.  

Źródło: KRN.pl | 2017-11-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);