Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Apartamenty pod chmurami

2006-09-30

Apartamenty pod chmurami

Warszawa traci monopol na drapacze chmur. Najwyższy budynek mieszkalny powstanie we Wrocławiu. Będzie to przeszło 200-metrowa wieża z apartamentami Sky Tower budowana przez LC Corp.

Jak czytamy w "Gazecie Wyborczej", Warszawa traci monopol na drapacze chmur. Najwyższy budynek mieszkalny powstanie we Wrocławiu. Będzie to przeszło 200-metrowa wieża z apartamentami Sky Tower budowana przez LC Corp.

Obecnie najwyższym budynkiem mieszkalnym w Polsce jest 120-metrowy apartamentowiec Łucka City, wybudowany w centrum Warszawy przez J.W. Construction Holding. Spółka reklamowała tę inwestycję hasłem: "Warszawa u Twoich stóp".

Jednak – jak czytamy – o wiele ładniejszy widok, bo na Zatokę Gdańską, będą mieli ze swych okien mieszkańcy apartamentowca Sea Tower, który powstaje w centrum Gdyni. Wyższa z dwóch wież będzie miała 138 metrów wysokości. Budynek ten będzie jednak najwyższym budynkiem mieszkalnym w Polsce tylko do 2010 r., kiedy zostanie oddany wspomniany wyżej Sky Tower we Wrocławiu. Temu ostatniemu nie dorówna też inny warszawski drapacz chmur, który firma Orco chce wybudować przy ul. Złotej nr 44.

Według „Gazety Wyborczej” te budynki mają jednak jedną wspólną cechę, a mianowicie bardzo wysokie ceny mieszkań, które przeciętnego zjadacza chleba mogą przyprawić o zawrót głowy. Najdroższe apartamenty w gdyńskim Sea Tower kosztują ok. 20 tys. zł za metr. Chcąc dziś kupić luksusowy apartament we Wrocławiu, trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 10-13 tys. zł za mkw.

Źródło: Marek Wielgo, „Gazeta Wyborcza”, 26.09.2006 | 2006-09-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);