Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)

Wiadomości Wiadomości

75 mln zł na mieszkania dla najuboższych

2017-03-17

75 mln zł na mieszkania dla najuboższych

Na konto BGK trafiło bezzwrotne dofinansowanie, które Spółka przeznaczy na wybudowanie lokali socjalnych i komunalnych.

Bank Gospodarstwa Krajowego otrzymał 75 mln zł dofinansowania na inwestycje mieszkaniowe dla najuboższych. Przekazane środki są formą bezzwrotnego wsparcia, jakie Spółka otrzymała z budżetu państwa. Mają one umożliwić finansowanie budownictwa socjalnego i komunalnego, dzięki czemu powstaną mieszkania zaspokajające potrzeby mieszkaniowe osób, którym przysługuje taka forma pomocy ze strony miasta. Uruchomione wraz z nadejściem wiosny środki będą mogły zostać rozdysponowane pomiędzy gminy, spółki gminne, TBS-y czy organizacje pożytku publicznego, które do 31 marca 2017 r. złożą wniosek o dofinansowanie.

Suma 75 mln zł trafiła do Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach finansowego wsparcia, przeznaczonego na program obejmujący rozwój budownictwa socjalnego i komunalnego. Projekt zakłada 55 proc. pokrycie kosztów danego przedsięwzięcia mieszkaniowego. W ubiegłorocznej edycji bezzwrotną dotację udzielono na realizację 123 inwestycji o łącznej wartości 100 mln zł.

Od 2007 z pomocą Banku Gospodarstwa Krajowego powstało 1284 lokali dla najuboższych. Obecnie w trakcie budowy pozostaje 5,5 tys. mieszkań komunalnych, socjalnych, chronionych, a także miejsc w noclegowniach.

Oprócz wiosennej edycji planowane jest ponowne uruchomienie programu we wrześniu br.  

Źródło: KRN.pl | 2017-03-17

powrót do listy wiadomości

Komentarze (1)

Adamrey ⋅ 27-04-2017 | 16:42

Hello, I am Adams Reymond, i will like to invest in your country. all I want is an honest and reliable person who can be my partner. please email on adamsreymond5@gmail.com for more details. Best Regards Adams Reymond U.S Army Afghanistan.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Inwestycja Osiedle Klonowe 11
Cystersów 26
Osiedle Piltza - Etap III
Villa sento
Osiedle Krakowskie
Lokale usługowe
Panorama Grabówki
Sand Hotel ****
Oaza Bronowice
Marine Hotel *****
Prestige City

Inwestycja Osiedle Klonowe 11

Wieliczka, ul. Zbożowa 

Cystersów 26

Kraków, Grzegórzki, ul. Cystersów 

Osiedle Piltza - Etap III

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Villa sento

Kraków, ul. Zbrojarzy 

Osiedle Krakowskie

Kraków, Łagiewniki, skrzyżowaniu ulic... 

Lokale usługowe

Kraków, Prądnik Biały, ul. Bociana 

Panorama Grabówki

Grabówki 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Marine Hotel *****

Kołobrzeg, ul. A. Sułkowskiego 

Prestige City

Kraków, Podgórze 
Super oferta: / poprzednia następna

Strony regionalne - województwa

dolnośląskielubelskiełódzkiemazowieckiepodkarpackiepomorskieświetokrzyskiewielkopolskiekujawsko-pomorskielubuskiemałopolskieopolskiepodlaskieśląskiewarminsko-mazurskiezachodniopomorskie

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianęmieszkania do kupieniahale i magazyny na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Grójeckilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Mysłowicemieszkania na sprzedaż gmina Puckdomy na wynajem gmina Pruszczdomy na wynajem w Strzyżewiedomy na wynajem w Rzepiniedomy na wynajem w Dąbrówce Kujawskiej

Deweloperzy