Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

500 plus na mieszkania? Nowa propozycja

Magdalena Hojniak | 2019-07-22

500 plus na mieszkania? Nowa propozycja
Koalicja Obywatelska ma propozycję dla beneficjentów programu 500+

Opozycja na drodze współpracy z samorządami chce pomóc młodym zaspokoić potrzeby mieszkaniowe. Politycy przygotowali nowatorskie propozycje.

Start-up dla korzystających z programu 500 plus to jedna z propozycji, jakie znalazły się w projektach przedstawionych w trakcie Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej. Zdaniem Cezarego Grabarczyka z PO rozwiązywanie polskich problemów związanych z mieszkalnictwem powinno być wspólną kwestią rządu i samorządów.

W rozmowie z Portalemsamorzadowym.pl poseł powiedział o koncepcji pomocy, dedykowanej beneficjentom 500 plus. Jeśli otrzymujący wsparcie w ramach programu, zdecydują się przeznaczyć te środki na remont, wynajem mniejszego mieszkania, zakup nowego lokalu czy inny cel związany z poprawą warunków mieszkaniowych, państwo pomnoży dwukrotnie tę sumę.

Opracowywane przez Koalicję Obywatelską rozwiązania są tworzone przede wszystkim z myślą o osobach młodych i mniej zamożnych, a także niepełnosprawnych. Projekty, nad którymi pracuje Koalicja Obywatelska, zakładają również rewitalizację infrastruktury mieszkaniowej.  

Źródło: Portalsamorzadowy.pl | 2019-07-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


2.4

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Nick ⋅ 31-07-2019 | 12:48

8 lat rządzili złodzieje i teraz się obudzili.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Deweloperzy

);