Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

W miejsce baraków powstaną mieszkania

Magdalena Hojniak | 2019-09-23

W miejsce baraków powstaną mieszkania
Po rewitalizacji obszaru powstanie 1100 mieszkań

W Poznaniu ogłoszono przetarg na wykonawcę największego w historii projektu mieszkaniowego ZKZM.

Na początek 2022 r. w Poznaniu zaplanowano oddanie do użytkowania największej w historii inwestycji mieszkaniowej, za którą odpowiada Zarząd Komunalnych Zasobów Mieszkaniowych. Projekt zakłada realizację 1100 mieszkań przy ul. Opolskiej, mających powstać w miejsce baraków mieszkalnych z okresu II wojny światowej. Są one pozostałością po zabudowie przygotowanej przez Niemców dla wysiedlonych Polaków.

Obecnie został ogłoszony przetarg na wykonawcę poznańskiego osiedla, a prace budowlane mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Pierwszy etap obejmie realizację 5 budynków mieszczących 287 mieszkań. Liczba pokoi ma się wahać od 1 do 3. Na terenie inwestycji powstanie 38 lokali dla osób niepełnosprawnych, a dodatkowe 40 będzie można przystosować do potrzeb tej grupy mieszkańców. Ponadto 2 budynki zostaną przygotowane z myślą o seniorach.

Na terenie osiedla pojawi się również zbiornik retencyjny, zbierający wodę deszczową, a dodatkowo będzie pełnił funkcję przestrzeni rekreacyjno-wypoczynkowej. Oprócz tego pojawią się chodniki, plac zabaw, a cały obszar zostanie oświetlony.
 

Źródło: KRN.pl | 2019-09-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4.3

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);