Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Oryginalne elementy ozdobią apartamenty przy Foksal

2008-05-16

Oryginalne elementy ozdobią apartamenty przy Foksal

Stuletnie sztukaterie, parkiety i malowidła ozdobią luksusowe apartamenty, które powstaną w zabytkowych kamienicach.

Stuletnie sztukaterie, parkiety i malowidła ozdobią luksusowe apartamenty, które powstaną w zabytkowych kamienicach – donosi „Życie Warszawy”. Właścicielem budynków przy Foksal 13 i 15 jest firma Ghelamco znana dotąd głównie z budowy biurowców. W kamienicach chce urządzić 54 apartamenty o powierzchni od 50 do 250 m kw. Deweloper zamierza rozpocząć inwestycję na jesieni i skończyć w 2010 r. Metr kwadratowy ma kosztować od 20 tys. zł.

Architekt Anna Rostkowska, która ma na swoim koncie m.in. popisowy remont kamienicy przy ul. Wiejskiej 19, podkreśliła w rozmowie z dziennikiem, że chociaż zabytkowe wnętrza są zniszczone, to wciąż stanowią prawdziwą kopalnię oryginalnych elementów wystroju z końca XIX w. Jak czytamy dalej, Rostkowska pokazywała doskonale zachowane mozaikowe parkiety z dębu. Inwestor podda je renowacji i ułoży z powrotem, wcześniej wzmacniając drewniane stropy.

Inwestor wciąż prowadzi rozmowy z konserwatorem zabytków na temat zakresu remontu. Chce zgody m.in. na wyburzenie części oficyn, pod którymi powstaną garaże – informuje gazeta. Kością niezgody jest wygląd fasady domu przy Foksal 13. Konserwator wolałby jej odbudowę w kształcie z lat 30. XX w., czyli po modernistycznej przebudowie, w trakcie której skuto bogate zdobienia fasady. Inwestor widziałby z kolei oryginalną fasadę z XIX w. W tej sprawie podzielili się nawet członkowie stołecznej rady ochrony zabytków, którą o zdanie zapytał urząd konserwatorski.

Źródło: „Życie Warszawy”, 9.05.2008 | 2008-05-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);