Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Najdroższe są działki z warunkami zabudowy

2006-06-05

Najdroższe są działki z warunkami zabudowy

Czy deweloper szuka ziemi pod inwestycje mieszkaniowe, czy magazynowe, zależy mu na takim gruncie, który jest objęty aktualnym planem zagospodarowania lub dla którego sprzedający ma warunki zabudowy.

Jak przedstawia sytuację „Rzeczpospolita”, bez względu na to, czy deweloper szuka ziemi pod inwestycje mieszkaniowe, czy magazynowe, zależy mu na takim gruncie, który jest objęty aktualnym planem zagospodarowania lub dla którego sprzedający ma warunki zabudowy. Tylko bowiem wtedy inwestor ma pewność, że na zakupionej ziemi będzie mógł budować. Jak czytamy dalej, od 2004 roku utrzymuje się stały popyt na tereny przemysłowe, zwłaszcza o powierzchni powyżej 5000 m kw. z przeznaczeniem pod budowę hal magazynowych. Działki muszą więc mieć dobry dojazd dla tirów i znajdować się w niedalekiej odległości od głównych tras komunikacyjnych.

Duży popyt utrzymuje się też na grunty pod budownictwo mieszkaniowe, wielorodzinne w granicach aglomeracji miejskich. Pomimo że jest dużo wolnych terenów w dosyć atrakcyjnych lokalizacjach, nie są one wystawiane na sprzedaż z uwagi na brak aktualnych planów zagospodarowania przestrzennego. Przekłada się to na wzrost cen gruntów objętych planami. Poza tym działka pod budynek mieszkalny powinna być zlokalizowana bezpośrednio przy ulicy, a najlepiej mieć warunki zabudowy.

Źródło: „ Rzeczpospolita” 29.05.2006 | 2006-06-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);