Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Najdroższe apartamenty we Wrocławiu

2006-10-25

Najdroższe apartamenty we Wrocławiu

Ceny mieszkań we Wrocławiu biją kolejne rekordy. 20 tys. zł będzie kosztować metr kwadratowy najdroższego na razie mieszkania we Wrocławiu. Ceny apartamentów mają jeszcze rosnąć, bo podbijają je fundusze inwestycyjne spekulujące nieruchomościami.

Ceny mieszkań we Wrocławiu biją kolejne rekordy – informuje „Gazeta Wyborcza”. 20 tys. zł będzie kosztować metr kwadratowy najdroższego na razie mieszkania we Wrocławiu. Ceny apartamentów mają jeszcze rosnąć, bo podbijają je fundusze inwestycyjne spekulujące nieruchomościami.

Jak czytamy dalej, najdroższy wrocławski apartamentowiec powstanie u zbiegu ul. Rzeźniczej i Nowego Światu, naprzeciwko Teatru Współczesnego. Stawia go Verity Development, międzynarodowy fundusz inwestycyjny, który od ponad roku skupuje w mieście najatrakcyjniejsze działki. Apartamentowiec "Rzeźnicza River" zostanie oddany w 2008 roku. Prezes firmy Ali Dadressan zapowiada, że zarówno projekt apartamentowca, jak i użyte do jego budowy materiały oraz jakość wykonania mają być najwyższej klasy. Na przykład elewacja będzie z półprzejrzystego marmuru. Cienka warstwa kamienia na szkle w ciągu dnia pozwoli światłu sączyć się do wnętrza budynku, a nocą światła zapalone wewnątrz podświetlą marmur, wydobywając jego fakturę. Najprawdopodobniej będzie to pierwsza tego typu elewacja w Polsce.

Nie tylko Verity buduje tak drogie mieszkania – przypomina „Gazeta Wyborcza”. Wrocławski Temar właśnie rozpoczął sprzedaż Apartamentów Dąbie na Biskupinie. Cena - 17.650 zł za mkw. Na ul. Czystej swoje apartamenty stawia też Profit Development. Ich cena ma oscylować wokół 15 tys. zł za mkw. A już na wiosnę przyszłego roku rozpocznie się sprzedaż apartamentów w Sky Tower - w najwyższym wieżowcu w Polsce, który w miejsce Poltegoru postawi Leszek Czarnecki. Tam jedno mieszkanie może kosztować nawet ponad 5 mln zł.

Źródło: Maciej Nowaczyk, „Gazeta Wyborcza”, 23.10.2006 | 2006-10-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);