Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mieszkania za 5 proc. wartości?

2008-03-28

Mieszkania za 5 proc. wartości?

Radni dzielnicy XVI chcą podwyższenia progów dochodowych uprawniających do korzystania z niższych opłat za czynsz. Będą też walczyć, aby lokatorzy gminnych mieszkań mogli je wykupić za 5 proc. wartości.

Radni dzielnicy XVI chcą podwyższenia progów dochodowych uprawniających do korzystania z niższych opłat za czynsz. Będą też walczyć, aby lokatorzy gminnych mieszkań mogli je wykupić za 5 proc. wartości – informuje „Gazeta Wyborcza”.

W tej chwili lokatorzy gminnych mieszkań za metr kwadratowy czynszu płacą maksymalnie 4,42 zł. Od 1 czerwca – zgodnie z uchwałą Rady Miasta Krakowa – ta stawka ma wzrosnąć do 7,87 zł. Radni podkreślają, że nowe zapisy będą wspierać krakowian, którzy faktycznie potrzebują pomocy, a nie – jak to było do tej pory – wszystkich najemców gminnych lokali. Osoby o najniższych dochodach będą mogły złożyć wnioski o obniżenie opłat. Jak jednak podaje Gazeta, w myśl nowych zapisów osoba zarabiająca 1200 czy 1500 zł jest osobą bogatą, będzie ją więc obowiązywała niemal 100-proc. podwyżka. W związku z tym Rada Dzielnicy XVI domaga się podwyższenia progów dochodowych oraz rozłożenia w czasie podwyżki czynszu, aby lokatorzy nie odczuli jej tak dotkliwie.

Radni Bieńczyc chcą ponadto wprowadzić 95-proc. bonifikatę przy wykupie mieszkań gminnych tłumacząc, że wielu osób nie stać na wykup lokalu za 10 proc. wartości – donosi dziennik. Miasto musi wykładać ogromne pieniądze na remonty i utrzymanie budynków, z których ma małe wpływy. Gdy jednak bonifikata zostanie podwyższona tak, aby lokatorów było stać na wykup mieszkań, to oni będą musieli troszczyć się o remonty.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Kraków 24.03.2008 | 2008-03-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);