Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mieszkania oddane w lipcu

2008-08-28

Mieszkania oddane w lipcu

Lipiec przyniósł 45-procentowy wzrost liczby mieszkań oddanych do użytku w porównaniu z lipcem ubiegłego roku.

Jak podaje GUS, lipiec przyniósł 45-procentowy wzrost liczby mieszkań oddanych do użytku w porównaniu z lipcem ubiegłego roku. W sumie w lipcu oddano 14,5 tys. lokali, z czego równe 40 proc. stanowiły mieszkania zrealizowane przez indywidualnych inwestorów, a prawie połowę (48,9 proc.) – mieszkania wybudowane na sprzedaż lub pod wynajem.

W porównaniu z rokiem ubiegłym najlepszy wynik odnotowano w budownictwie deweloperskim, gdzie liczba mieszkań oddanych do użytkowania wzrosła aż o 100 procent. Wzrost, choć bardzo mały, nastąpił również w budownictwie indywidualnym – o 3,5 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. Większych zmian nie odnotowano w budownictwie spółdzielczym, zakładowym i komunalnym – w tych kategoriach liczba lokali oddanych do użytkowania pozostała mniej więcej na stałym poziomie.

Jeśli wziąć pod uwagę wyniki od początku tego roku, to w porównaniu z analogicznym okresem 2007 r. liczba mieszkań oddanych do użytkowania mocno wzrosła – aż o 30 proc. i wyniosła w sumie 82,2 tys.

Opracowanie: KJ

Źródło: KRN.pl | 2008-08-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);