Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

„Mieszkania chronione” dla seniorów

2014-03-19

„Mieszkania chronione”  dla seniorów

W Katowicach powstaje pierwszy w województwie śląskim kompleks z tzw. mieszkaniami chronionymi, czyli dostosowanymi do potrzeb osób starszych i chorych na demencję.

W Katowicach, na osiedlu Bażantowo, powstaje pierwszy w województwie śląskim kompleks z tzw. mieszkaniami chronionymi, czyli dostosowanymi do potrzeb osób starszych i chorych na demencję. Inwestycję na wzór niemieckich tego rodzaju przedsięwzięć kończy przygotowywać firma Diakonia Neuendettelsau.

Projekt zakładał zrealizowanie w ramach ośrodka 2 budynków. Funkcję generalnego wykonawcy sprawuje spółka Millenium Inwestycje, z którą inwestor podjął współpracę 2 lata temu. Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę kompleksu mieszkalnego odbyło się 21 września 2012 r. Koniec prac budowlanych zapowiadano na wiosnę 2014 r., ale pierwsi lokatorzy mogli wprowadzić się do ośrodka już na początku marca br.

Wykonawca zrealizował 198 mieszkań. Znaczną część wybudowanych pomieszczeń stanowią też oddziały geriatryczne. Docelowo ośrodek „Senior Residence” ma być podzielony na 2 strefy: Dom Pomocy Społecznej oraz Dom Opieki.

Źródło: KRN.pl | 2014-03-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);