Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mieszkańcy za darmo skontrolują swoje mieszkania

Magdalena Hojniak | 2018-12-13

Mieszkańcy za darmo skontrolują swoje mieszkania

Poznań uruchomił bezpłatne badania termowizyjne. Mają one pozwolić mieszkańcom skontrolować szczelność swoich domostw.

W ramach programu „Trzymaj ciepło” uruchomiona została 10. edycja akcji, w której poznaniacy będą mogli bezpłatnie skorzystać z badań termowizyjnych. Dzięki kontroli będzie można sprawdzić, na ile budynek jest zabezpieczony przed utratą ciepła. Nieszczelne okna czy nieodpowiednie ocieplenie ścian przyczyniają się do utraty ciepła, co generuje zwiększone zapotrzebowanie na ogrzewanie. To z kolei powoduje wzmożoną emisję zanieczyszczeń powstałych wskutek spalania. Oprócz tego wpływa to na wysokość rachunków.

Poznań realizuje program „Trzymaj ciepło” we współpracy ze spółką Veolia Energia Poznań. Organizowana akcja ma na celu poprzez informowanie i edukowanie uwrażliwić na działania energooszczędne służące zarówno środowisku, jak i mieszkańcom. Po przeprowadzonym badaniu w terminie 2 tygodni do uczestników trafia raport. Dokument zawiera opis wykrytych nieprawidłowości wraz ze wskazaniem nieszczelnych miejsc. Dzięki zawartym w termogramie informacjom właściciel kontrolowanego budynku może właściwie przeprowadzić termomodernizację.

Tym razem w badaniu będzie mogło wziąć udział blisko 800 gospodarstw domowych oraz 30 kamienic. Jak zaznaczyła zastępca prezydenta Poznania Katarzyna Kierzek-Koperska, „Trzymaj ciepło” wpływa nie tylko na jakość powietrza, ale przede wszystkim na wysokość wydatków domowych.  

Źródło: KRN.pl | 2018-12-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


1

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);