Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

GUS: Mieszkania oddane w lipcu

2007-08-21

GUS: Mieszkania oddane w lipcu

Miniony lipiec przyniósł 5-procentowy wzrost liczby mieszkań oddanych do użytku w porównaniu z lipcem ubiegłego roku i 10-procentowy w odniesieniu do czerwca 2007.

Miniony lipiec przyniósł 5-procentowy wzrost liczby mieszkań oddanych do użytku w porównaniu z lipcem ubiegłego roku i 10-procentowy w odniesieniu do czerwca 2007. W sumie w lipcu oddano 10 tys. lokali, z czego ponad połowę (56,5 proc.) stanowiły mieszkania zrealizowane przez indywidualnych inwestorów, a więcej niż jedną trzecią (34,7 proc.) – mieszkania wybudowane na sprzedaż lub pod wynajem.

W porównaniu z rokiem ubiegłym najlepszy wynik odnotowano w budownictwie indywidualnym, gdzie liczba mieszkań oddanych do użytkowania wzrosła aż o 22,6 proc. (w porównaniu z czerwcem br. nastąpił wzrost o 14 proc.). Wzrost, choć mniejszy, nastąpił również w budownictwie deweloperskim – o 10,8 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. Znaczna poprawa nastąpiła natomiast w tym sektorze w porównaniu z czerwcem 2007 – aż o 42,7 proc. Najgorsze wyniki zanotowano w budownictwie spółdzielczym, zakładowym i komunalnym – w tych kategoriach liczba lokali oddanych do użytkowania zmniejszyła się o około połowę, zarówno w porównaniu z rokiem ubiegłym, jak i z poprzednim miesiącem.

Jeśli wziąć pod uwagę wyniki od początku tego roku, to w porównaniu z analogicznym okresem roku 2006 liczba mieszkań oddanych do użytkowania nieco wzrosła – o 4,7 proc. i wyniosła w sumie 62,7 tys. Podobnie jak w skali miesiąca, najlepsze wyniki osiągnął sektor budownictwa indywidualnego – tutaj odnotowano blisko 17-procentowy wzrost. Liczba mieszkań zrealizowanych przez deweloperów utrzymała się niemalże na tym samym poziomie, zaś zmniejszyła się liczba oddawanych mieszkań spółdzielczych (o 18,6 proc.) oraz społecznych czynszowych, komunalnych i zakładowych, zaliczanych do jednej grupy „pozostałych” (o 30,4 proc.).

Opracowanie: Joanna Geisler

Źródło: GUS | 2007-08-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);