Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Apartamenty w drukarni

2006-12-09

Apartamenty w drukarni

rukarnia Narodowa – ostatni czynny duży zakład produkcyjny w centrum Krakowa – przenosi się na obrzeża miasta, a stare budynki firmy zostaną zaadaptowane na luksusowe mieszkania i lokale usługowe.

Drukarnia Narodowa – ostatni czynny duży zakład produkcyjny w centrum Krakowa – przenosi się na obrzeża miasta, a stare budynki firmy zostaną zaadaptowane na luksusowe mieszkania i lokale usługowe – informuje „Gazeta Wyborcza”.

W budynku przy ul. Piłsudskiego Drukarnia Narodowa ma swoją siedzibę od prawie stu lat. Odgłosy pracy maszyn od dawna powodują jednak protesty sąsiadów – czytamy. – Więc drukarnia postanowiła przenieść się i właśnie finalizuje rozmowy w sprawie nowej lokalizacji na Rybitwach. W tej sytuacji właściciel zamierza odremontować zabytkowy budynek przy ul. Piłsudskiego i urządzić w nim luksusowe apartamenty. Na parterze zaprojektowano lokale usługowe, a w piwnicach garaże.

Wojewódzki konserwator zabytków pozytywnie zaopiniował projekt. Centrum miasta to nie miejsce na zakład przemysłowy, dlatego dobrze, że zostanie przeniesiony. Prace rozpoczną się od remontu elewacji.

Jak informuje gazeta, łączna powierzchnia budynków wynosi ponad 8 tys. m kw., z czego ponad połowa zostanie przeznaczona na część mieszkaniową. Powstanie tam około 40 apartamentów, każdy o powierzchni około 100 m kw.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” | 2006-12-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);