Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowa ustawa mieszkaniowa się nie podoba

2018-04-17

Nowa ustawa mieszkaniowa się nie podoba

Zamieszanie wokół specustawy mieszkaniowej nie cichnie. Do grona przeciwników dołączają kolejne osoby i stowarzyszenia. Ministerstwo proponuje konsultacje.

W Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju trwają konsultacje społeczne dotyczące specustawy mieszkaniowej. Głosy sprzeciwu docierające do resortu najczęściej odnoszą się do roli samorządów w lokowaniu inwestycji, a także chaosu urbanistycznego, jaki miałyby wywołać proponowane przepisy. Ministerstwo zapewnia jednak, że to lokalne władze będą decydowały o ewentualnym powstaniu nowych mieszkań w danej lokalizacji, gdyż to one najlepiej znają uwarunkowania obszaru, którym zarządzają. Podstawową wytyczną wpływającą na wydanie decyzji o zabudowie ma być MPZP lub zgoda gminy. Jeśli lokalny samorząd takowej nie wyrazi, pozwolenie na budowę nie zostanie wydane.

W ministerstwie dyskutuje się również o zwiększeniu decyzyjności strony społecznej oraz wprowadzeniu zapisu zobowiązującego inwestora do przedstawienia koncepcji urbanistyczno-architektonicznej już w momencie składania wniosku. Oprócz tego omawiany dokument ma regulować minimalne standardy lokalizacji, które rada gminy będzie mogła poddać obostrzeniom. Co więcej, inwestycje miałyby być różnicowane ze względu na wielkość miejscowości. To z kolei ma ułatwić włączanie mniejszych inwestycji.

Wśród propozycji zmian pojawiła się także myśl, by ustawa obowiązywała przez 10 lat. Konsultacje publiczne zakończą się konferencją 27 kwietnia br.  

Źródło: KRN.pl | 2018-04-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Osiedle Klonowe 14
Villa sento
Sand Hotel ****
Oaza Bronowice

Osiedle Klonowe 14

Wieliczka 

Villa sento

Kraków, ul. Zbrojarzy 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 
Super oferta: / poprzednia następna