Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

CBA – kolejne osoby zatrzymane ws. śledztwa dotyczącego warszawskiej reprywatyzacji

Anna Panikowska-Filipek | 2020-01-14

CBA – kolejne osoby zatrzymane ws. śledztwa dotyczącego warszawskiej reprywatyzacji

CBA poinformowało, że do zdarzenia doszło w stolicy. Zatrzymane osoby to urzędnik i pracownik branży nieruchomości.

Wobec zatrzymanych zostały wszczęte czynności procesowe. Po ich zakończeniu będą skierowani do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, gdzie usłyszą zarzuty korupcyjne.


Obecnie funkcjonariusze warszawskiego Centralnego Biura Antykorupcyjnego pod nadzorem prokuratury prowadzą 70 śledztw dotyczących nieprawidłowości, jakich dopuszczono się podczas reprywatyzacji ok. 200 stołecznych nieruchomości. Jak czytamy w informacji podanej dzisiaj przez Wydział Komunikacji Społecznej CBA 30.12.2019 r. do Sądu Rejonowego Warszawa-Mokotów trafił kolejny, już siódmy akt oskarżenia, wystosowany w tej sprawie przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu. Nie ma więc wątpliwości, że jest ona złożona i wielowątkowa.


Większość zarzutów postawionych w związku z warszawską aferą reprywatyzacyjną dotyczy fałszowania dokumentów oraz wyłudzeń pieniędzy i mienia. Oprócz CBA sprawą równolegle zajmuje się komisja weryfikacyjna, którą powołało Ministerstwo Sprawiedliwości. Do tej pory zarzuty usłyszało ok. 40 osób.  

Źródło: KRN.pl | 2020-01-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniakamienice na sprzedażmieszkania poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat M. Gdańsklokale użytkowe na wynajem powiat Suskidomy na sprzedaż gmina Świeradów-Zdrójdomy na sprzedaż gmina Rokietnicadomy na sprzedaż w Koszary Jarockiedomy na sprzedaż w Warzynie Kmiecymmieszkania na sprzedaż w Krępej

Deweloperzy

);