Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)

Informacje o firmie

Firma: Spółdzielnia Mieszkaniowa "Śnieżka"

30-798 Kraków

Opalowa 2

telefon tel.:  (12) 653-93-33
tel.: (12) 633-74-06


email  sniezka@sniezka.krakow.pl
strona www  www.sniezka.krakow.pl

Godziny otwarcia: poniedziałek - 9:00 - 17:00, wtorek - czwartek 8:00 - 15:00, piątek - dzień bez stron

O nas

Pierwsza polska spółdzielnia mieszkaniowa powstała 27 marca 1890 r. w Poznaniu, natomiast spółdzielczość mieszkaniowa w Krakowie działa od 1926 r. więc nie jest to wytwór socjalizmu, jak się często mówi. Przyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa "Śnieżka" powstała w maju 1982 roku przy Zakładach "Igloopol" w Krakowie. Po zlikwidowaniu "Igloopolu", od września 1995 roku działa jako Spółdzielnia Mieszkaniowa "Śnieżka". Jest głównie Spółdzielnią inwestycyjną ale także zarządza swoimi zasobami. Do roku 1994 Spółdzielnia posiadała w swoich zasobach tylko dwa budynki mieszkalne wielorodzinne zlokalizowane przy ul. Mazowieckiej 16 z 48 mieszkaniami i lokalami użytkowymi, oraz przy ul. Garbarskiej 16 z 8 mieszkaniami. W 1994 roku Spółdzielnia przystąpiła do realizacji osiedla Złocień w Krakowie - Bieżanowie i do 2001 roku w ramach zadania I wybudowała 13 budynków mieszkalnych (10 budynków wielorodzinnych i 3 kompleksy domków szeregowych - razem 20 domków jednorodzinnych). W 2000r. Spółdzielnia powróciła do starych zasad spółdzielczości mieszkaniowej i rozpoczęła ponownie realizację mieszkań lokatorskich.

W 2000r. Spółdzielnia zakupiła teren w Borku Fałęckim przy ul. Zdunów 18, a już w czerwcu 2000r. rozpoczęto budowę budynku z mieszkaniami finansowanymi przy udziale środków z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego. Budynek ten został oddany do użytku w marcu 2002 r. Posiada 88 mieszkań - w tym 69 mieszkań lokatorskich, pracownię, lokal użytkowy oraz garaże i miejsca postojowe w przyziemiu budynku. Jest to pierwszy w Krakowie budynek wybudowany ze środków KFM z mieszkaniami lokatorskimi. W latach 2001 - 2007 Spółdzielnia zrealizowała zadanie II os. Złocień tj. 6 budynków mieszkalnych wielorodzinnych, łącznie 295 mieszkań, w tym 247 mieszkań lokatorskich przy użyciu środków z Krajowego Fudnuszu Mieszkaniowego, pozostałe na zasadzie odrębnej własności, a także garaże i lokale użytkowe na przychodnię, bank, siedzibę Spódzielni i zakład fryzjerski oraz plac zabaw.

W latach 2007 - 2010 Spółdzielnia zrealizowała zadanie III na os. Złocień przy ul. Malachitowej, które obejmuje pięć powtarzalnych budynków mieszkalnych. W każdym z budynków są po 54 mieszkania tj. łącznie 270 mieszkań w tym 54 mieszkania lokatorskie wybudowane przy udziale środków z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego. Budynki są 3 piętrowe z użytkowym poddaszem (mieszkania dwupoziomowe) wraz z piwnicami. Wokół budynków znajdują się ogródki przydomowe, przynależne do mieszkań na parterze. Na obrzeżach wykonano parkingi na 270 miejsc postojowych. Wokół terenu zabudowy wykonano ścieżkę rowerową, place zabaw, wielofunkcyjne boisko sportowe i dużo terenów zielonych.

Rok 2009 i początek 2010 w zakresie działalności inwestycyjnej, był rokiem wieńczącym dwuletnią realizację zadania III os. Złocień. Pomimo kryzysu na rynku mieszkaniowym, Spółdzielnia zrealizowała terminowo 5 budynków, wybudowała je poniżej planowanego kosztu i co najważniejsze bez problemu sprzedała wszystkie mieszkania. Mieszkania były realizowane na zasadach spółdzielczych - po kosztach własnych (bez zysku).

W 2010r. Spółdzielnia rozpoczęła budowę 4 domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej przy ul. Domagały w Krakowie. Dwa z nich zostały przez Spółdzielnię przeprojektowane i adaptowane na żłobek, który w 2011r. zakupiła Gmina Kraków. Pomieści do 60-ciu dzieci. Żłobek został wykonany "pod klucz". W ten to sposób, po 26-ciu latach dzięki staraniom Spółdzielni, powstał w Krakowie na os. Złocień nowy żłobek gminny na działce 12 arowej. Pierwszy domek jest w trakcie adaptacji na przedszkole, które pomieści do 30 dzieci. Osiedle to przekształca się w bardzo przyjazne, przestronne i spokojne miejsce do zamieszkania z pełną infrastrukturą.

W kwietniu 2011r. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Śnieżka" rozpoczęła realizację zadania IV na os. Złocień, które obejmuje trzy budynki mieszkalne wielorodzinne ozn. F, G, H tj. łącznie 226 mieszkań.

Zasoby Spółdzielni Mieszkaniowej "Śnieżka" wg stanu na dzień 31.12.2011r. to:

  • 24 budynki mieszkalne wielorodzinne:
  • os. Złocień - 1075 mieszkań
  • ul. Mazowiecka 16 - 48 mieszkań
  • ul. Garbarska 16 - 8 mieszkań
  • ul. Zdunów 18 - 88 mieszkań
  • 135 garaży i 15 miejsc postojowych z czego:
  • 102 garaże na os. Złocień
  • 33 garaże i 15 miejsc postojowych przy ul. Zdunów 18
Ponadto Spółdzielnia posiada lokale użytkowe przy ul. Mazowieckiej 16 i na os. Złocień.

Wszystkie nieruchomości w Spółdzielni są jednobudynkowe. Tereny pod budynkami zostały wykupione od Gminy Kraków za 2% wartości, zgodnie z uchwałą nr LII/504/04 z dnia 30.06.2004r. Rady Miasta Krakowa. Wszyscy członkowie Spółdzielni bez przeszkód mogą ustanawiać odrębną własność swoich lokali i zakładać księgi wieczyste.

Znajdź inwestycje tej firmy

Sprzedaż

Wynajem

Wyczyść kryteria

Strony regionalne - województwa

dolnośląskielubelskiełódzkiemazowieckiepodkarpackiepomorskieświetokrzyskiewielkopolskiekujawsko-pomorskielubuskiemałopolskieopolskiepodlaskieśląskiewarminsko-mazurskiezachodniopomorskie

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażkamienice na sprzedażinne nieruchomości na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat Warszawski zachodnidomy na sprzedaż powiat M. Ostrołękalokale użytkowe na sprzedaż gmina Łagówmieszkania na wynajem gmina Ostrówmieszkania na wynajem w Starym Gralewiedomy na wynajem w Dębinachmieszkania na wynajem w Niewierszynie

Deweloperzy