Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)

Informacje o firmie

Firma: Spółdzielnia Mieszkaniowa "Śnieżka"

30-798 Kraków

Opalowa 2

telefon tel.:  (12) 653-93-33
tel.: (12) 633-74-06


email  sniezka@sniezka.krakow.pl
strona www  www.sniezka.krakow.pl

Godziny otwarcia: poniedziałek - 9:00 - 17:00, wtorek - czwartek 8:00 - 15:00, piątek - dzień bez stron

O nas

Pierwsza polska spółdzielnia mieszkaniowa powstała 27 marca 1890 r. w Poznaniu, natomiast spółdzielczość mieszkaniowa w Krakowie działa od 1926 r. więc nie jest to wytwór socjalizmu, jak się często mówi. Przyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa "Śnieżka" powstała w maju 1982 roku przy Zakładach "Igloopol" w Krakowie. Po zlikwidowaniu "Igloopolu", od września 1995 roku działa jako Spółdzielnia Mieszkaniowa "Śnieżka". Jest głównie Spółdzielnią inwestycyjną ale także zarządza swoimi zasobami. Do roku 1994 Spółdzielnia posiadała w swoich zasobach tylko dwa budynki mieszkalne wielorodzinne zlokalizowane przy ul. Mazowieckiej 16 z 48 mieszkaniami i lokalami użytkowymi, oraz przy ul. Garbarskiej 16 z 8 mieszkaniami. W 1994 roku Spółdzielnia przystąpiła do realizacji osiedla Złocień w Krakowie - Bieżanowie i do 2001 roku w ramach zadania I wybudowała 13 budynków mieszkalnych (10 budynków wielorodzinnych i 3 kompleksy domków szeregowych - razem 20 domków jednorodzinnych). W 2000r. Spółdzielnia powróciła do starych zasad spółdzielczości mieszkaniowej i rozpoczęła ponownie realizację mieszkań lokatorskich.

W 2000r. Spółdzielnia zakupiła teren w Borku Fałęckim przy ul. Zdunów 18, a już w czerwcu 2000r. rozpoczęto budowę budynku z mieszkaniami finansowanymi przy udziale środków z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego. Budynek ten został oddany do użytku w marcu 2002 r. Posiada 88 mieszkań - w tym 69 mieszkań lokatorskich, pracownię, lokal użytkowy oraz garaże i miejsca postojowe w przyziemiu budynku. Jest to pierwszy w Krakowie budynek wybudowany ze środków KFM z mieszkaniami lokatorskimi. W latach 2001 - 2007 Spółdzielnia zrealizowała zadanie II os. Złocień tj. 6 budynków mieszkalnych wielorodzinnych, łącznie 295 mieszkań, w tym 247 mieszkań lokatorskich przy użyciu środków z Krajowego Fudnuszu Mieszkaniowego, pozostałe na zasadzie odrębnej własności, a także garaże i lokale użytkowe na przychodnię, bank, siedzibę Spódzielni i zakład fryzjerski oraz plac zabaw.

W latach 2007 - 2010 Spółdzielnia zrealizowała zadanie III na os. Złocień przy ul. Malachitowej, które obejmuje pięć powtarzalnych budynków mieszkalnych. W każdym z budynków są po 54 mieszkania tj. łącznie 270 mieszkań w tym 54 mieszkania lokatorskie wybudowane przy udziale środków z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego. Budynki są 3 piętrowe z użytkowym poddaszem (mieszkania dwupoziomowe) wraz z piwnicami. Wokół budynków znajdują się ogródki przydomowe, przynależne do mieszkań na parterze. Na obrzeżach wykonano parkingi na 270 miejsc postojowych. Wokół terenu zabudowy wykonano ścieżkę rowerową, place zabaw, wielofunkcyjne boisko sportowe i dużo terenów zielonych.

Rok 2009 i początek 2010 w zakresie działalności inwestycyjnej, był rokiem wieńczącym dwuletnią realizację zadania III os. Złocień. Pomimo kryzysu na rynku mieszkaniowym, Spółdzielnia zrealizowała terminowo 5 budynków, wybudowała je poniżej planowanego kosztu i co najważniejsze bez problemu sprzedała wszystkie mieszkania. Mieszkania były realizowane na zasadach spółdzielczych - po kosztach własnych (bez zysku).

W 2010r. Spółdzielnia rozpoczęła budowę 4 domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej przy ul. Domagały w Krakowie. Dwa z nich zostały przez Spółdzielnię przeprojektowane i adaptowane na żłobek, który w 2011r. zakupiła Gmina Kraków. Pomieści do 60-ciu dzieci. Żłobek został wykonany "pod klucz". W ten to sposób, po 26-ciu latach dzięki staraniom Spółdzielni, powstał w Krakowie na os. Złocień nowy żłobek gminny na działce 12 arowej. Pierwszy domek jest w trakcie adaptacji na przedszkole, które pomieści do 30 dzieci. Osiedle to przekształca się w bardzo przyjazne, przestronne i spokojne miejsce do zamieszkania z pełną infrastrukturą.

W kwietniu 2011r. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Śnieżka" rozpoczęła realizację zadania IV na os. Złocień, które obejmuje trzy budynki mieszkalne wielorodzinne ozn. F, G, H tj. łącznie 226 mieszkań.

Zasoby Spółdzielni Mieszkaniowej "Śnieżka" wg stanu na dzień 31.12.2011r. to:

  • 24 budynki mieszkalne wielorodzinne:
  • os. Złocień - 1075 mieszkań
  • ul. Mazowiecka 16 - 48 mieszkań
  • ul. Garbarska 16 - 8 mieszkań
  • ul. Zdunów 18 - 88 mieszkań
  • 135 garaży i 15 miejsc postojowych z czego:
  • 102 garaże na os. Złocień
  • 33 garaże i 15 miejsc postojowych przy ul. Zdunów 18
Ponadto Spółdzielnia posiada lokale użytkowe przy ul. Mazowieckiej 16 i na os. Złocień.

Wszystkie nieruchomości w Spółdzielni są jednobudynkowe. Tereny pod budynkami zostały wykupione od Gminy Kraków za 2% wartości, zgodnie z uchwałą nr LII/504/04 z dnia 30.06.2004r. Rady Miasta Krakowa. Wszyscy członkowie Spółdzielni bez przeszkód mogą ustanawiać odrębną własność swoich lokali i zakładać księgi wieczyste.inwestycje zrealizowane:
Osiedle Złocień Kraków-Bieżanów

Na osiedlu Złocień Spółdzielnia oddała do użytku w okresie od 1995 r.do końca 2011r. 21 wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Ponadto „Śnieżka” zrealizowała w tym czasie 3 kompleksy domków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej oraz cztery domki w zabudowie bliźniaczej, łącznie 24 domki. Zadbano o wolną przestrzeń pomiędzy obiektami oraz obszerne zielone tereny wraz z sąsiadującymi starymi dębami. Ponadto mieszkańcy mają dostęp do bogatej infrastruktury: punktów handlowo-usługowych, ścieżek rowerowych, a także od niedawna osiedlowego żłobka, w którym mogą zostawić pod troskliwą opieką swoje dzieci. Lokalizacja w obrębie miasta umożliwia szybki dojazd z centrum. Spokojna i bezpieczna okolica pozwala natomiast na relaks i odpoczynek po pracy. Wszystkie budynki zostały wykonane w wysokim standardzie w technologii tradycyjnej. Zróżnicowane powierzchnie i plany mieszkań pozwalają na indywidualną aranżację wnętrz. Osiedle jest bezpieczne i monitorowane.
Budynek przy ul. Zdunów 18

W 2002 r. Spółdzielnia oddała do użytku budynek położony w rejonie Borek Fałęcki przy ul. Zdunów 18. Jest to pierwszy budynek w Krakowie zrealizowany przez Spółdzielnie Mieszkaniowe przy udziale środków z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego. Oficjalne otwarcie nastąpiło w marcu 2002 roku. Budynek ten posiada 88 mieszkań - w tym 69 lokatorskich, 1 pracownię, 1 lokal usługowy oraz 33 miejsca postojowe w przyziemiu budynku i 15 garaży.
Budynki przy ulicach Mazowiecka i Garbarska

Budynek przy usytuowanej w centrum miasta ul. Mazowieckiej 16 został oddany do użytku w 1988 r. Natomiast obiekt na zlokalizowanej w pobliżu Rynku Głównego ul. Garbarskiej 16 został ukończony w 1992 r. Są to najstarsze budynki naszej Spółdzielni, które znajdują się w atrakcyjnej okolicy i do dziś służą wysokim standardem zamieszkałym w nich lokatorom.


Znajdź inwestycje tej firmy

Sprzedaż

Wynajem

Wyczyść kryteria

Strony regionalne - województwa

dolnośląskielubelskiełódzkiemazowieckiepodkarpackiepomorskieświetokrzyskiewielkopolskiekujawsko-pomorskielubuskiemałopolskieopolskiepodlaskieśląskiewarminsko-mazurskiezachodniopomorskie

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianęmieszkania poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Konińskidomy na wynajem powiat Puławskilokale użytkowe na wynajem gmina Milanówdomy na sprzedaż gmina Sędziejowicemieszkania na sprzedaż w Pólkiemieszkania na sprzedaż w Sławutówkodomy na sprzedaż w Świniarach Starych

Deweloperzy