Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Systemy Smart w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym

Systemy smart w inwestycjach mieszkaniowych
Nabywcy mieszkań oczekują, by nowe inwestycje mieszkaniowe były wyposażone w systemy smart

Deweloperzy muszą przygotować się na rewolucję w świadomości klientów. Dla współczesnego nabywcy znaczenie mają nie tylko cena i lokalizacja, ale również szeroko rozumiane działania eco-friendly, w tym systemy inteligentnego zarządzania mieszkaniem.

Biorąc pod uwagę zielone praktyki, Polska pnie się coraz wyżej w europejskich rankingach. Nasz kraj jest liderem w Europie Środkowo-Wschodniej w sektorze ekologicznego budownictwa. Według najnowszych danych Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) ponad połowa certyfikowanych obiektów w tej części kontynentu znajduje się w Polsce. Zrównoważone podejście do projektowania to dziś powszechna strategia na rynku nieruchomości komercyjnych. Postawy proekologiczne wyraźnie zarysowują się również w segmencie mieszkaniowym. Według stanu na marzec 2019 r., w Polsce było 28 budynków mieszkalnych, które spełniały standardy certyfikatów BREEAM lub HQE, co stanowi 4,3 proc. w ogólnej liczbie polskich certyfikowanych obiektów. Tylko w ciągu roku odnotowano blisko 2-procentowy wzrost w tej kategorii.


Dane dowodzą, że w świadomości społecznej istnieje już przekonanie o korzyściach wynikających z zielonych i energooszczędnych rozwiązań w budownictwie mieszkaniowym. Konsumenci są coraz bardziej świadomi w zakresie wartości energii i ochrony środowiska. Nie szukają gadżetów, z których będą korzystać przez krótką chwilę, ale przemyślanych systemów obniżających zużycie energetyczne mieszkań. Deweloperzy z jednej strony czują presję popytową, z drugiej zdają sobie sprawę z jednokierunkowości polityki unijnej – konsekwentnie zmierza ona w stronę ekologicznych rozwiązań w budownictwie. Przyjęta przez Radę Unii Europejskiej Dyrektywa w sprawie charakterystyki energetycznej budynków zakłada, że państwa członkowskie muszą wprowadzić zmiany prawne zobowiązujące sektor budownictwa do zmniejszenia zapotrzebowania na energię w inwestycjach budowlanych. Energooszczędność jest przyszłością rynku, inwestorzy muszą przygotować się na nią już teraz.


Nabywcy szukają eko mieszkań


Mieszkańcy miast podejmują inicjatywę oddolnie. Chcą być eko, oddychać zdrowym i czystym powietrzem, nie chcą nadmiernie ingerować w środowisko naturalne i marnować energii. W związku z tym ich wymagania względem inwestycji mieszkaniowych wzrosły na przestrzeni ostatnich lat. O prestiżu inwestycji świadczy już nie tylko lokalizacja, ale także szereg proekologicznych innowacji, takich jak wentylatory z filtrami smogu wewnątrz bloków, urządzenia do odzyskiwania wody deszczowej, zielone dachy oraz zaawansowane systemy smart.


Do niedawna automatyka mieszkaniowa była kojarzona z efektownymi gadżetami, które przekładają się na wyższą cenę mieszkań. Obecnie nabywcy dostrzegają długoterminowe korzyści zakupu nieruchomości z systemem do zarządzania energią – zarówno ekonomiczne, jak i zdrowotne czy związane z bezpieczeństwem mieszkańców i troską o środowisko. Deweloperzy sięgają po usługi smart, aby zyskać przewagę nad konkurencją i podnieść wartość oraz prestiż całego przedsięwzięcia. W ten sposób budują również wizerunek firmy społecznie odpowiedzialnej, która mając swój wkład w ochronę środowiska, daje klientom znacznie więcej niż komfortowe mieszkania.


Nowoczesne technologie do oszczędzania energii


Nowoczesnym rozwiązaniem w zakresie energooszczędności jest system zarządzania mieszkaniem (Home Energy Management System) Appartme, oferowany deweloperom przez firmę S-Labs. Appartme to zintegrowane urządzenia pozwalające kontrolować zużycie energii poprzez sterowanie oświetleniem, gniazdkami elektrycznymi, ogrzewaniem,urządzeniami elektronicznymi oraz zaworami wody.

Firma S-Labs wdraża swoje produkty i usługi w oparciu o badania sektora energetycznego i współpracę z dostawcami energii oraz deweloperami mieszkaniowymi. W swoich produktach wykorzystuje najnowszą technologię, gwarantującą niezawodność rozwiązania oraz zdalny dostęp do zarządzania mieszkaniem. Urządzenia Appartme pozwalają nie tylko poprawić komfort użytkowania mieszkania, ale przede wszystkim dają kontrolę nad mieszkaniem, zwiekszając poziom bezpieczeństwa oraz pozwalają realnie oszczędzać energię.

System Appartme firmy S-Labs wprowadzony do inwestycji między innymi przez dewelopera Murapol, jest pierwszym krokiem w kierunku wdrożenia nowego standardu w budownictwie mieszkaniowym – skorzystają na tym przede wszystkim klienci, którzy w coraz większym stopniu zwracają uwagę na przyszłościowe rozwiązania – mówi Leszek Trzepla, Dyrektor Sprzedaży w S-Labs.

Mając na względzie, że energooszczędność powinna poprawiać jakość życia, specjaliści dążą do tego, by maksymalnie uprościć montaż systemu i proces zarządzania mieszkaniem. Do sterowania oświetleniem, obwodami elektrycznymi, ogrzewaniem oraz zaworami wody wystarczy specjalny przycisk montowany w mieszkaniu lub dedykowana aplikacja na platformy Android i iOS. Ponadto Appartme pomaga sprawdzić, jakie jest aktualne zużycie energii w mieszkaniu. System umożliwia pomiary temperatury i energii elektrycznej.

Deweloperzy współpracujący z S-Labs mogą wybrać taki wariant oferty, który najpełniej będzie odpowiadał ich założeniom dotyczącym planowanej inwestycji. Firma jest otwarta na sugestie ze strony klientów i zaprasza do współpracy. 

 

Źródło: KRN.pl | 2019-06-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

powrót do listy artykułów

Komentarze (1)

kulik ⋅ 04-07-2019 | 13:40

Byliśmy ostatnio z żaną targach mieszkaniowych i oglądaliśmy podobne urządzenia na stoisku Robyga, który ma to rozwiązanie w standardzie. Wydaje się super wygodne i intuicyjne, ktoś zpaństwa testował osobiście?

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemhale i magazyny na sprzedażlokale użytkowe na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Brodnickimieszkania na wynajem powiat Świeckilokale użytkowe na sprzedaż gmina Huszlewdomy na wynajem gmina Pawonkówmieszkania na wynajem w Pępociniedomy na sprzedaż w Nowych Faszczycachdomy na wynajem w Dukcie

Deweloperzy

);