Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Klienci sprawdzają wiarygodność pośredników

Klienci sprawdzają wiarygodność pośredników

Minął dopiero miesiąc od uruchomienia Centralnego Rejestru Pośredników i Zarządców Nieruchomości PFRN, a już do Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości wpływają zapytania od klientów.

Minął dopiero miesiąc od uruchomienia Centralnego Rejestru Pośredników i Zarządców Nieruchomości PFRN, a już do Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości wpływają zapytania od klientów, którzy w rejestrze szukają informacji o pośrednikach i zarządcach nieruchomości.

W drugiej połowie grudnia Polska Federacja Rynku Nieruchomości (PFRN) uruchomiła Centralny Rejestr PFRN. Jest on integralną częścią systemu nadawania licencji zawodowych PFRN i odpowiedzią na deregulację zawodu pośrednika i zarządcy nieruchomości, która stała się faktem 1 stycznia 2014 r. Osoby, które chcą uzyskać licencję pośrednika lub zarządcy nieruchomości, muszą spełnić wymagania regulaminu nadawania licencji i dobrowolnie przyjąć na siebie zobowiązania, wynikające z Kodeksu Etyki Pośrednika i Zarządcy Nieruchomości. Kodeks przyjęty przez PFRN został oparty na Europejskim Kodeksie Profesjonalistów Rynku Nieruchomości zatwierdzonym przez Europejską Radę Nieruchomości – CEPI. Dokument definiuje profesję pośrednika i zarządcy nieruchomości, określa zakres czynności zawodowych oraz formułuje relacje z klientami.

Osoby z licencją PFRN posiadają własny profil w Centralnym Rejestrze PFRN na stronie www.rejestr.pfrn.pl. Federacja kładzie duży nacisk, aby pośrednicy i zarządcy przekazywali pełne dane o sobie, dotyczące świadczonych usług. Szczególnie istotna jest informacja o posiadanym przez biura nieruchomości ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej. Jest to jedyny wymóg, który pozostał w ustawie o gospodarce nieruchomościami, niestety bez określenia restrykcji w przypadku nie wypełnienia tego obowiązku.

Do PFRN wpływają zapytania od klientów, którzy nie znaleźli w rejestrze pośrednika, a z którym chcą podpisać umowę. Pytają nas, dlaczego dany pośrednik czy zarządca nie figuruje w rejestrze. Informujemy, że system PFRN jest dla tych pośredników i zarządców nieruchomości, którzy dobrowolnie chcą przyjąć na siebie zobowiązania przestrzegania kodeksu etyki, a figurując w rejestrze chcą być wiarygodni dla swoich klientów – mówi Prezydent PFRN, Leszek A. Hardek. Mamy nadzieję , że rejestr będzie już wkrótce podstawowym źródłem informacji dla klientów, którzy chcą skorzystać z usług w zakresie pośrednictwa lub zarządzania nieruchomościami – dodaje.

Źródło: PFRN | 2014-02-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniakamienice poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Nidzickilokale użytkowe na sprzedaż powiat Polickidomy na sprzedaż gmina Żukowolokale użytkowe na wynajem gmina Bledzewdomy na sprzedaż w Czarnymmieszkania na wynajem w Nowym Kisieliniedomy na sprzedaż w Siedlcu

Deweloperzy

);